Optymalne umiejscowienie sauny

Jeszcze parę lat temu sauny fińskie były synonimem bogactwa i luksusu, na które nie każdego mogło być stać. Jednakże wraz z rozwojem rynku, i ofertą saun modułowych, łatwych do samodzielnego złożenia, nastąpiła ich znacznie większa popularność.

Decydując się na takie urządzenie, czy raczej na taka konstrukcję trzeba wiedzieć, że niemalże połową sukcesu jest dobre umieszczenie takiej sauny. Chodzi tu przede wszystkim o suche pomieszczenie, z dobrą wentylacją. Całkiem możliwe, że kogoś zdziwi fakt, że sauny fińskie montowane w domach czy mieszkaniach muszą posiadać suche warunki, skoro same produkują głównie parę czyli wilgoć. Natomiast chodzi tu o elementy zewnętrzne konstrukcji, które nie są tak dobrze chronione przed wodą jak te w środku. W wypadku dobrze dobranego pomieszczenia, taka sauna ma możliwość służyć latami, jednak wilgotny pokój sprawi, że dość szybko zaczynają pleśnieć zewnętrzne ściany. Dzieje się tak między innymi dlatego, że w środku sauny wysokie temperatury zabijają wszelkiego typu grzyby, jednak na zewnątrz już nie ma takich warunków, i pleśń może się zacząć rozwijać. W związku z tym przy inwestowaniu w sauny fińskie, warto wydać kilkaset złotych ażeby dość dobrze zabezpieczyć przed wilgocią pomieszczenie z którego będziemy korzystać.

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych artykułów

Czy korzystanie z sauny pomaga schudnąć?

Sauny coraz częściej pojawiają się w większych klubach fitness i przy gabinetach odnowy biologicznej. Zazwyczaj opisywane są jako element wspomagający odchudzanie, czasem broszury reklamowe informują nawet,