Sauna na podczerwień w domu - Infrared • TwojaSauna.pl - Sauny - Budowa Saun
gdzie postawić saunę ?

Sauna na podczerwień w domu – Infrared

Jeśli lubimy wygrzewać się w saunie, zobaczmy czym są sauny Infrared i zastanówmy się nad zafundowaniem sobie takiej sauny w lokalu. Ten rodzaj łaźni jest nieco bezpieczniejszy, w szczególności dla ludzi z problemami kardiologicznymi, gdyż panuje w nich względnie niska temperatura – wewnątrz nie jest duszno, a jedynie przyjemnie ciepło.

Dzisiaj sauny infrared można kupić w specjalistycznych sklepach, przeznaczone dla jednej, dwóch albo kilku ludzi. W współzależności od wymagań, i ze stuprocentową pewnością warunków mieszkaniowych, powinno się dobrać kabinę odpowiednich rozmiarów. Tradycyjna kabina będzie miała rozmiar identyczny do kabiny prysznicowej, lub zabudowanej do góry wanny – nie jest więc ogromna, mimo wszystko należy posiadać warunki mieszkaniowe, by móc ją postawić.

Dzisiejsze sauny infrared wymagają tylko gniazdka elektrycznego jako źródła zasilania, co sprawia, że są jeszcze bardziej komfortowe w montażu i użytkowaniu. Choć niewątpliwie przy częstym użytkowaniu należałoby się spodziewać wyższych rachunków za prąd. Dostępne są łaźnie z wieloma rodzajami promiennika ciepła, w różnorakich kolorach, z różnych rodzajów drewna, i wreszcie o różnej wielkości. Trzeba zapoznać się z tymi parametrami przed zakupem kabiny.

Sauna na podczerwień – zalety

Sauna infrared, czyli na podczerwień posiada wiele korzyści w szczególności zdrowotnych.

Sauny na podczerwień często są wykorzystywane, aby się odchudzić i zrelaksować. Podczerwień (rodzaj światła) wykorzystywany jest do ogrzewania rzeczy w saunie, a nie powietrza. Dzięki temu układ oddechowy człowieka nie jest narażony na wysokie temperatury, tak jak w zwykłych saunach. Korzystanie z sauny infrared pozwala również zaoszczędzić dużo czasu.

Sauny na podczerwień są skuteczniejsze niż tradycyjne ponieważ ciepło przenika głębiej w skórę. Pozwala to na usunięcie z organizmu toksyn, alkoholu, nikotyny i metali.
Regularne korzystanie z sauny na podczerwień pomaga również w leczeniu przewlekłego zmęczenia, wspomaga wzrost mięśni, podnosi poziom hormonu wzrostu oraz redukuje cellulit. Podczas półgodzinnego seansu w saunie na podczerwień można stracić więcej kalorii niż podczas biegania w tym samym czasie.

Czteroosobowe sauny na podczerwień mogą być zamontowane w dowolnym miejscu w domu. Dostępne są również przenośne sauny infrared. Elektryczne sauny na podczerwień są bardzo pomocne dla osób chorych na raka. Podnoszą one dotlenienie i usuwają pozostałości radioaktywne.

Sauny na podczerwień wymagają 90% mniej energii i nagrzewają się znacznie szybciej niż tradycyjne sauny. Ten rodzaj sauny pomaga również osobom cierpiącym na żylaki, nadciśnienie tętnicze czy cukrzycę, gdzie zwykłe sauny nie pomagają.

About the author