Sauna na podczerwień w domu – Infrared

Jeśli lubimy wygrzewać się w saunie, zobaczmy czym są sauny Infrared i zastanówmy się nad zafundowaniem sobie takiej sauny w lokalu. Ten rodzaj łaźni jest nieco bezpieczniejszy, w szczególności dla ludzi z problemami kardiologicznymi, gdyż panuje w nich względnie niska temperatura – wewnątrz nie jest duszno, a jedynie przyjemnie ciepło.

Dzisiaj sauny infrared można kupić w specjalistycznych sklepach, przeznaczone dla jednej, dwóch albo kilku ludzi. W współzależności od wymagań, i ze stuprocentową pewnością warunków mieszkaniowych, powinno się dobrać kabinę odpowiednich rozmiarów. Tradycyjna kabina będzie miała rozmiar identyczny do kabiny prysznicowej, lub zabudowanej do góry wanny – nie jest więc ogromna, mimo wszystko należy posiadać warunki mieszkaniowe, by móc ją postawić.

Montaż i budowa sauny Infrared

Dzisiejsze sauny infrared wymagają tylko gniazdka elektrycznego jako źródła zasilania, co sprawia, że są jeszcze bardziej komfortowe w montażu i użytkowaniu. Choć niewątpliwie przy częstym użytkowaniu należałoby się spodziewać wyższych rachunków za prąd. Dostępne są łaźnie z wieloma rodzajami promiennika ciepła, w różnorakich kolorach, z różnych rodzajów drewna, i wreszcie o różnej wielkości. Trzeba zapoznać się z tymi parametrami przed zakupem kabiny.

Budowa i instalacja sauny na podczerwień wymaga specjalistycznego know-how i zrozumienia połączeń elektrycznych potrzebnych w tych systemach. Ważne jest, aby wybrać renomowanego producenta, który oferuje wysokiej jakości produkty poparte doskonałą obsługą klienta. Instalacja powinna być wykonana tylko przez doświadczonych profesjonalistów, którzy mogą zainstalować saunę prawidłowo i bezpiecznie zgodnie z lokalnymi kodami.

Sauna na podczerwień – zalety

Sauna infrared, czyli na podczerwień posiada wiele korzyści w szczególności zdrowotnych.

Sauny na podczerwień często są wykorzystywane, aby się odchudzić i zrelaksować. Podczerwień (rodzaj światła) wykorzystywany jest do ogrzewania rzeczy w saunie, a nie powietrza. Dzięki temu układ oddechowy człowieka nie jest narażony na wysokie temperatury, tak jak w zwykłych saunach. Korzystanie z sauny infrared pozwala również zaoszczędzić dużo czasu.

Sauny na podczerwień są skuteczniejsze niż tradycyjne ponieważ ciepło przenika głębiej w skórę. Pozwala to na usunięcie z organizmu toksyn, alkoholu, nikotyny i metali.
Regularne korzystanie z sauny na podczerwień pomaga również w leczeniu przewlekłego zmęczenia, wspomaga wzrost mięśni, podnosi poziom hormonu wzrostu oraz redukuje cellulit. Podczas półgodzinnego seansu w saunie na podczerwień można stracić więcej kalorii niż podczas biegania w tym samym czasie.

Czteroosobowe sauny na podczerwień mogą być zamontowane w dowolnym miejscu w domu. Dostępne są również przenośne sauny infrared. Elektryczne sauny na podczerwień są bardzo pomocne dla osób chorych na raka. Podnoszą one dotlenienie i usuwają pozostałości radioaktywne.

Sauny na podczerwień wymagają 90% mniej energii i nagrzewają się znacznie szybciej niż tradycyjne sauny. Ten rodzaj sauny pomaga również osobom cierpiącym na żylaki, nadciśnienie tętnicze czy cukrzycę, gdzie zwykłe sauny nie pomagają.

Wady sauny infrared

Jednym z minusów korzystania z sauny na podczerwień jest to, że generują one więcej ciepła niż konwencjonalne sauny parowe. Może to być niekomfortowe lub nawet niebezpieczne dla użytkowników, którzy mają trudności z kontrolowaniem temperatury ciała pod wpływem nadmiernego ciepła. Dodatkowo, sauny na podczerwień są zazwyczaj droższe od tradycyjnych modeli.

W skrócie sauna infrared może pomóc:

  • Pomaga uwolnić toksyny z organizmu
  • Może pomóc zwalczyć zmęczenie
  • Ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa krążenia krwi i koloryt skóry

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych artykułów

Czy korzystanie z sauny pomaga schudnąć?

Sauny coraz częściej pojawiają się w większych klubach fitness i przy gabinetach odnowy biologicznej. Zazwyczaj opisywane są jako element wspomagający odchudzanie, czasem broszury reklamowe informują nawet,