Akcesoria do sauny - co się nam przyda? • TwojaSauna.pl - Sauny - Budowa Saun
ładna czapka do sauny

Akcesoria do sauny – co się nam przyda?

Sauna jest pomieszczeniem, w którym pasuje wysoka temperatura oraz wilgotność. Korzystanie z niej jest bardzo zdrową formą odprężenia ciała i umysłu. Pozytywnie wpływa na organizm, ale też psychikę. Regularne odwiedzanie sauny niesie szereg pozytywnych skutków.

Przede wszystkim pomaga w redukcji stresu i napięcia, niesamowicie relaksuje ciało i umysł. Dodatkowo wpływa też na naszą skórę i wygląd ciała. Dzięki niej skóra oczyszcza się, poprawia jędrność i kolor. Ponadto niesie też działanie prozdrowotne: poprawia krążenie i wzmacnia odporność.

Jak działa sauna?

Organizm w saunie jest wystawiony na przebywanie w wysokiej temperaturze, dzięki czemu ciało człowieka podnosi swoją temperaturę prowokując procesy wewnątrz ciała do szybszej regeneracji. Ważne jest, aby po ciepłym seansie w saunie wziąć chłodny prysznic. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z sauny warto zaopatrzyć się w akcesoria, które przydadzą się nam podczas przebywania w niej.

Czapka do sauny

Jeśli zdecydujemy się korzystać z sauny warto zaopatrzyć się w specjalistyczną czapkę do sauny. Głównym celem, dla którego zakłada się czapkę jest ochrona organizmu przed przegrzaniem. Ważne jest, aby nie doszło do zbyt szybkiego przegrzania organizmu, aby nie nadwyrężyć zdrowia i bezpiecznie relaksować się w ciepłym pomieszczeniu.

czapki do saunowania

Na rynku najlepiej oceniane i najczęściej dostępne są czapki z wełny filcowej. Materiał ten umożliwia łatwe dopasowanie do obwodu głowy i doskonałą izolację. Dodatkowo dzięki nałożeniu czapki mamy swojego rodzaju okluzję; jeśli nałożymy na włosy olejek, serum czy maskę włosy doskonale je przyswoją, dzięki czemu zabieg będzie miał jeszcze lepsze efekty.

Ręcznik do sauny męski

Nieodzownym elementem dla osoby, która regularnie korzysta z sauny jest ręcznik. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w produkt dopasowany do siebie. Kilt to nazwa ręcznika do sauny przeznaczonego dla mężczyzn. Jest uszyty tak, aby nosić go bezpośrednio na biodrach.

ręcznik do sauny męski

Dzięki temu niezależnie od rozmiaru można czuć się komfortowo. Dodatkowo można zaopatrzyć się w ręcznik, który w pasie posiada gumkę, która gwarantuje utrzymanie go na swoim miejscu.

Ręcznik do sauny damski

Ręcznik damski, który będzie przeznaczony do korzystania z sauny musi z pewnością być dłuższy. Pareo, czyli ręcznik przeznaczony dla kobiet jest odpowiedniej długości i szerokości, aby czuć się swobodnie i komfortowo. Dodatkowo ręczniki te często posiadają rzepy, dzięki czemu ułatwiają stabilne założenie go na piersiach.

recznik do sauny dla kobiety damski

Aby ręcznik saunowy spełniał swoją funkcję musi być wysokiej jakości produktem. Warto zwrócić uwagę na rodzaj użytej do wykonania artykułu przędzy oraz na stopień pochłaniania wilgoci przez ręcznik.

Leżak do sauny

Specjalny leżak do sauny pozwala jeszcze bardziej zrelaksować się i cieszyć korzystaniem z chwili dla siebie. Przeważnie leżaki wykonane są z drewna, malowane na dowolny kolor, aby wpasować się w gusta właściciela.

leżaki do sauny do saunowania

Warto przy zakupie zwrócić uwagę na to, jak leżak jest profilowany, aby zapewnić nam jak najbardziej komfortową pozycję. Ponadto leżaki mają możliwość regulacji oparcia, abyśmy czuli się komfortowo.

Zapach do sauny

Sauna to doskonała okazja, aby skorzystać z aromaterapii. Olejki eteryczne mają różne właściwości w zależności od naszej potrzeby. Na rynku znajdziemy wiele różnych zapachów, który użyte w saunie jeszcze bardziej nas zrelaksują lub zadziałają prozdrowotnie.

zapach do sauny jaki najlepszy

Olejek lawendowy działa uspokajająco przed snem, olejki inhalacyjne pomogą nam w walce z katarem czy chorymi zatokami a zapachy kwiatowe do sauny dodatkowo wprowadzą nas w doby nastrój i pozytywnie nastroją.

About the author