Sauny infrared – niby sauna, ale lepsza • TwojaSauna.pl - Sauny - Budowa Saun
sauna samodzielnie

Sauny infrared – niby sauna, ale lepsza

Stale powiększająca się liczba osób korzystających z sauny wybiera sauny infrared, które są pewną alternatywą dla tradycyjnych saun czy łaźni parowych lub łaźni suchych. Promienie podczerwone, jakimi operują sauny infrared są bardzo korzystne dla zdrowia, w szczególności w leczeniu pewnych dolegliwości.

Głównie łagodzą bóle spowodowane przemęczeniem, napięciem, reumatyzmem i zwyrodnieniami pleców, poprawiają ukrwienie i jędrność skóry, minimalizują dolegliwości związane ze stawami, gdyż pobudzają produkcję kolagenu, czyli tkanki łącznej.

Zalet seansów w saunie na podczerwień jest jeszcze więcej

W przeciwieństwie do tradycyjnej sauny fińskiej nie jest ona przeciwwskazaniem dla ludzi z podwyższonym ciśnieniem czy problemami naczyniowymi, które źle znoszą pobyty w tradycyjnej saunie parowej.

Warto więc dodać, że sauny infrared w znaczącej liczbie sytuacji są zalecane poprzez lekarzy różnych specjalności, na przykład reumatologów, neurologów czy kardiologów, a nawet psychologów, głównie ze względu na to, że mają zdecydowanie mniej przeciwwskazań niż zwykła sauna, a również radzą sobie z innymi dolegliwościami, poprzez podnoszenie temperatury w głębi ciała, a nie tylko w skórze.

About the author