sauna samodzielnie

Jak samodzielnie zrobić saunę ?

Samodzielny montaż sauny jest możliwy jednak wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i narzędzi. Warto zapoznać się z najważniejszymi krokami, które potrzebne są do montażu sauny.

Montaż sauny – początek

Przede wszystkim należy zastanowić się czy sauna ma być w domu czy też w oddzielnym pomieszczeniu. Po określeniu miejsca, w którym ma stanąć sauna należy wykonać posadzki oraz fundamenty. Oczywiście nie można zapominać o podłączeniu niezbędnych mediów i wykończeniu sauny materiałami termoizolacyjnymi. Warto pamiętać także o zastosowaniu drewna wysokiej jakości jak jodła kanadyjska, cedr czy też świerk skandynawski. Oczywiście trzeba pamiętać, że montaż sauny nie może obyć się bez zamontowania ław ponieważ na czymś trzeba siedzieć.

Montaż sauny – dalsze kroki

Oczywiście nie można zapominać o montażu pieca, który będzie dostarczał ciepłą wodę do sauny. Warto także zamontować drzwi ponieważ jednak bardzo często w saunie siedzi się w samej bieliźnie. Następnymi krokami, które trzeba zrealizować wykonując montaż sauny jest wykończenie środka oraz zadbanie, aby sauna z zewnątrz była także w odpowiedni sposób wykończona. Dzięki zadbaniu o wszystkie szczegóły można cieszyć się wysokiej jakości sauną, którą samodzielnie się zrobi. Montaż sauny wymaga wielu kroków jednak dzięki odpowiedniej wiedzy można sobie z tym poradzić.

About the author